Mały przyjaciel w domu

Mały przyjaciel w domu

Mówi się, że koty chadzają własnymi ścieżkami, ale każdy miłośnik niezwykłych czworonogów przyzna, że zmieniają one życie w domu i wprowadzają niezwykłą atmosferę. W efekcie poza mruczkiem pojawiają się różnego rodzaju niezbędne akcesoria, inaczej zagospodaruje się przestrzeń, a także inaczej spędza się czas. Warto się odpowiednio przygotować na pojawienie się nowego członka rodziny, choć przecież często zdarza się też, że zaczyna u nas mieszkać nieoczekiwanie. I wtedy pora na większe zakupy.

  1. Czego potrzebuje kot?
  2. Karma dla kociaka
  3. Miejsce na toaletę

Czego potrzebuje kot?

Z pewnością wybór odpowiednich akcesoriów dla kota musi być podyktowany potrzebami zwierzaka. Po inne rzeczy sięgniemy, gdy mamy maluszka, a zupełnie inne będą nas interesować przy dorosłym mruczku. Niewątpliwie jednak wszystko dla kota najszybciej znajdziemy w profesjonalnych sklepach.

Warto przede wszystkim zadbać o miejsce do jedzenia i picia. Miski dla kota będą podstawowym elementem wyposażenia. Nie muszą być duże, bo dobrze jest, gdy woda oraz pokarm są świeże. Sprawdzają się doskonale poidełka, które dają dostęp do bieżącej wody. W sklepach znaleźć można miski wykonane z różnych materiałów, a także w odmiennych kształtach. Muszą być stabilne, trwałe, nie zmieniać smaku jedzenia oraz powinny zapewniać higieniczne warunki.

Karma dla kociaka

Wysokiej jakości karma dla kota to gwarancja zdrowia, dobrej kondycji oraz oczywiście świetnego humoru. Warto wybierać produkty wysokomięsne, bo przecież mruczek to mięsożerca. Będą się liczyły również przyzwyczajenia żywieniowe – szczególnie gdy trafia do nas dorosły kot. Warto wówczas nowe produkty wprowadzać stopniowo. W ofercie Zoopers znaleźć można rekomendowane karmy mokre i suche. Jedne i drugie mają swoich zwolenników i może się okazać, że także kociak ma swoje preferencje. Poza tym proponowane są również kompozycje dla kociaków i starszych zwierząt, tych zdrowych i aktywnych oraz tych, które borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi.

Miejsce na toaletę

Obowiązkowym elementem w domu jest również kuweta. Powinna być dopasowana do wielkości kota tak, by mógł się w niej swobodnie obrócić. Wśród krytych i odkrytych modeli z pewnością wybierzesz ten, który pozwoli ci zachować w domu porządek, kotu zapewnia intymność, a także będzie świetnym treningiem czystości. Niezbędny będzie także żwirek, który występuje w różnych kształtach i wielkościach. Miłośnicy kotów powinni również pomyśleć o specjalnych drapakach, które pozwolą utrzymać pazury z dobrej kondycji oraz umożliwią realizowanie instynktownych zachowań w domu. Z drugiej strony to także troska o meble i inne elementy wyposażenia domu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij