Odwiedź Walencję

Sprawdź co warto zobaczyć. Szerokie plaże, nowoczesna architektura, śródziemnomorski klimat oraz kulinarne doznania… Tak można po krótce scharakteryzować wciąż niepopularną hiszpańską perełkę, jaką jest niewątpliwie Walencja – trzecie największe miasto Hiszpanii. Jeśli ktoś szuka odpowiedniego miejsca na spokojny wypoczynek w cieplejszym klimacie, z pewnością warto wybrać się do metropolii położonej na środkowo-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego.

Do odwiedzenia tego miejsca turystów zachęcić powinna zniewalająca „dzielnica przyszłości” stworzona przez Santiago Calatravę, w której mieści się centrum kulturalno-rozrywkowe. W jego skład wchodzi m.in.: oceanarium, kino, sale koncertowe, planetarium, muzeum nauki.

Piękna Hiszpania

Postępowy kompleks można uznać za wizytówkę miasta, który z pewnością zachwyci każdego z odwiedzających, nie tylko entuzjastów nowoczesnej architektury.
Ponadto, warto zaznaczyć, iż należące do dzielnicy oceanarium jest największym tego typu obiektem w Europie. Zwiedzający powinni odwiedzić dzielnicę również w godzinach wieczornych, wówczas jest ona pięknie oświetlona.

Zabytki

Warta odwiedzenia jest również katedra, muzeum sztuk pięknych oraz modernistyczna hala targowa. Wielbicieli nadmorskiego leżakowania bez wątpienia zadowoli bardzo szeroka, kilkukilometrowa plaża „la Malvarrosa”, a spragnionym kulinarnych wrażeń polecić można Paellę – słynną, lokalną potrawę przygotowywaną z ryżu, szafranu oraz różnorodnych dodatków.
Entuzjaści street art’u również nie będą mogli narzekać, istnieje bowiem sporo lokalnych artystów, którzy przyozdobili miasto w niebanalny sposób. Jednym z nich jest David de Limon, który udekorował miasto wizerunkiem czarnej postaci z widocznym sercem.
Dla tych, którzy chcieliby wybrać się do Walencji zobaczyć lokalne uroczystości, polecić można obchody „Swięta Ognia” – tzw. Fallas de Valencia, które odbywają się tam w połowie marca. Z tej okazji tworzone są różnokolorowe monumenty (rzeźby), które początkowo tworzą one instalacje w przestrzeni miejskiej i dotyczą bieżących zagadnień interesujących opinię publiczną. W ostatnim dniu świąt są one nagradzane i palone. W międzyczasie na ulicy oraz w klubach odbywają się uroczyste zabawy trwające całą dobę, co niewątpliwie ucieszy rozrywkową część odwiedzających.

Wypoczynek

Co więcej, wypoczynek w tej części Hiszpanii to wyprawa na każdą kieszeń, ponieważ ceny hoteli są naprawdę przystępne, podobnie jak opłaty za połączenia lotnicze. Należy podkreślić, iż z Polski dostępne są przeloty bezpośrednie, a port lotniczy miasta docelowego położony jest w niedalekiej odległości od centrum. Dojazd z lotniska jest również ułatwiony, ponieważ doprowadzona do niego została linia metra. Należy zaznaczyć, iż miejska sieć komunikacyjna jest naprawdę wygodna i dobrze zaprojektowana, dzięki czemu miasto odwiedzić mogą również niezmotoryzowani.Ponadto, w Walencji można wypocząć nawet w tzw. szczycie sezonu urlopowego, nie jest ona bowiem odwiedzana przez tłumy turystów, jak pozostałe hiszpańskie metropolie np. Barcelona czy Madryt.
Warto więc odwiedzić to cudowne miejsce, odetchnąć morskim powietrzem, skosztować lokalnych owoców morza i dać się oczarować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij