Zepsuty samochód na drodze - pamiętaj, aby zadzwonić po pomoc drogową

Pomoc drogowa – holowanie w kraju i za granicą

Wyjazdy na zagraniczny urlop stały się normą. Coraz więcej Polaków decyduje się spędzić kilka wakacyjnych tygodni w południowej Europie, sporo osób wyjeżdża do rodziny w Niemczech czy znajomych w Anglii. Większość turystów wybiera podróż samochodem, która jest wygodna, pozwala na postoje w wybranej okolicy. 

Pomoc drogowa - holowanie w kraju i za granicą

Samochodem na zagraniczny urlop – pamiętaj nie tylko o bagażu, ale również o dobrym przygotowaniu auta.

Co jednak zrobić, gdy wydarzy się wypadek lub samochód stanie na drodze. W takim wypadku zamów lawetę w firmie AUTO-HOL Grzegorz Gliński i skorzystaj z usług, jakie oferują profesjonaliści. 

Samochodem za granicę – o co trzeba zadbać?

Jazda europejskimi autostradami jest przyjemna, szybka i mniej męcząca. Drogą są wysokiej jakości, jest wiele miejsc postojowych, na których można coś zjeść, odpocząć i wyprostować nogi. Niestety, może zdarzyć się wiele sytuacji, które sprawią, że zagraniczny urlop wcale nie będzie tak atrakcyjny, jak się zapowiadał. Może się zdarzyć, że samochód odmówi współpracy jeszcze w Polsce albo popsuje się już poza jej granicami. W drodze może wydarzyć się kolizja czy wypadek, dlatego trzeba być na wszystko przygotowanym. Ważne, aby jeszcze przed wyjazdem zrobić wszystko, aby zminimalizować ryzyko usterki. Jadąc do innego państwa, warto poznać przepisy, jakie tam obowiązują. Należy zorientować się, jakie wyposażenie jest niezbędne, zadbać o ubezpieczenie i inne, potrzebne dokumenty.

Zepsuty samochód na drodze - pamiętaj, aby zadzwonić po pomoc drogową

Zepsuty samochód na drodze – pamiętaj, aby zadzwonić po pomoc drogową

Co zapakować do samochodu?

Oprócz bagażu należy również dobrze wyposażyć samochód. Aby uniknąć problemów z policją, warto kupić dobrze zaopatrzoną apteczkę oraz kamizelkę odblaskową, spełniającą wymagane normy. Oczywiście nie można zapomnieć o trójkącie odblaskowym oraz gaśnicy. W niektórych krajach wymagane są dwa trójkąty oraz dwie kamizeli. Warto to sprawdzić i razie potrzeby dokupić brakujące elementy. W krajach nienależących do UE przyda się naklejka PL, w Unii jest niezbędna tylko w przypadku posiadania starych tablic rejestracyjnych. W bagażniku trzeba zrobić miejsce na koło zapasowe, zapasowe żarówki, latarkę oraz komplet narzędzi, które pozwolą usunąć drobną awarię. Jeżeli w samochodzie jest jeszcze miejsce, można zapakować bezpieczniki, olej silnikowy, zapasowe paliwo, kable rozruchowe, podnośnik i linka holownicza. Warto również zapisać telefon do pomocy drogowej, bo jak wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej, aby holowanie nie było potrzebne, ale w przypadku poważnej awarii warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy. Lepiej, aby holowanie nie było potrzebne, ale w przypadku poważnej awarii warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy. W samochodzie przyda się aktualna nawigacja, która pomoże szybko trafić do celu.

Nawigacja jest niezbędna, ale zabierz również mapę. 

Nawigacja jest niezbędna, ale zabierz również mapę.

Stan techniczny samochodu – co sprawdzić przed wyjazdem

Przygotowania do zagranicznego wyjazdu warto zacząć kilka tygodni wcześniej. Dzięki temu, w przypadku, gdy samochód będzie wymagał naprawy, będzie czas na jej wykonanie. Aby mieć pewność co do stanu technicznego pojazdu, warto oddać samochód do zaufanego warsztatu i poprosić o dokładną kontrolę stanu auta. Elementy, którym trzeba się dokładnie przyjrzeć to:

  • Układ hamulcowy, w tym stan tarcz, klocków oraz przewodów hamulcowych.
  • Poziom płynów eksploatacyjnych, tj. olej i płyn hamulcowy, płyn chłodzący, olej do układu wspomagania, płyn do spryskiwaczy. Oczywiście niektóre płyny można kupić na mijanych stacjach, ale lepiej, aby wszystko było wymienione i uzupełnione.
  • Stan filtru powietrza, oleju oraz paliwa.
  • Stan zawieszenia, czyli stan amortyzatorów, geometrię kół.
  • Stan napięcia akumulatora.
  • Stan opon, czyli głębokość bieżnika oraz wiek opon. Niedopuszczalne są pęknięcia, bąble, sparciała guma. Zły stan to nie tylko większe ryzyko wypadku, dłuższa droga hamowania, ale również duże prawdopodobieństwo otrzymania mandatu. A za granicą mandaty są dużo wyższe niż w Polsce. Trzeba też pamiętać o sprawdzeniu ciśnienie w oponach oraz w kole zapasowym.
  • Oświetlenie, które zapewnia dobrą widoczność i zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Trzeba sprawdzić wszystkie żarówki, a te słabo świecące, wymienić.
  • Wycieraczki, o których często zapomina w czasie przygotowywania auta do wyjazdu. Są bardzo ważne, poprawiają widoczność w czasie deszczu czy ulewy, które może zdarzyć się o każdej porze roku.

Klimatyzacja – komfort cieplny

Jazda na granicę trwa wiele godzin, dlatego warto zadbać, aby była jak najbardziej komfortowa. Przyda się klimatyzacja, która umożliwia ustawienie przyjaznej temperatury. Kilka dni przed wyjazdem należy umówić się do serwisu. Należy wymienić filtr kabinowy, który poprawi jakość powietrza, sprawdzić, czy instalacja jest szczelna i czy nie wymaga odgrzybienia. Przyda się uzupełnienie poziomu czynnika, który pomoże utrzymać optymalny klimat.

Zdarza się, że mimo dobrego przygotowania, samochód nagle się popsuje i nie będzie możliwości dalszej jazdy. Są różne sytuacje, nie zawsze zależne od kierowcy, dlatego w przypadku awarii, wypadku czy kolizji służę pomocą. Od wielu lat prowadzę firmę, zajmującą się pomocą drogową. Co istotne, zajmujemy się przewozem krajowym i międzynarodowym, dlatego możemy odholować zepsute auto z innego kraju. Pomoc drogową Auto-Hol wyróżnia wysoka jakość usług, wysokiej klasy sprzęt, m.in. lawety i wyciągarki oraz zespół świetnych specjalistów. Posiadamy cztery wyspecjalizowane pojazdy pomocy drogowej, pracujemy całą dobę, również w weekendy i święta.

Pomoc drogowa - holowanie to nasza specjalność

Pomoc drogowa – holowanie to nasza specjalność

W zakres naszych usług wchodzi również wyciąganie aut z rowów, z błota lub śniegu, tankowanie na drodze i wypompowywanie źle zatankowanego, drobne naprawy na drodze, wymiana kół. Współpracujemy z wieloma warsztatami, dlatego pomagamy naszym klientom szybko usunąć awarię i dojechać w wymarzone miejsce. Pomagamy kompleksowo, z nami na pewno nie zostaniesz bez pomocy. Nie bój się, nasze ceny są atrakcyjne, dlatego nie wyciągniemy od Ciebie ostatniego grosza. Zapamiętajcie nasz numer telefonu 48 692 211 494. Pomożemy w każdej sytuacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij