Przenosimy biznes do sieci – jak się do tego zabrać?

Przenosimy biznes do sieci – jak się do tego zabrać?

W dzisiejszych czasach rynek jest naprawdę zróżnicowany, co bez dwóch zdań mogą potwierdzić właściciele różnego rodzaju sklepów czy butików. Klienci zwracają uwagę na jakość, co bezpośrednio wpływa na wytrzymałość danego produktu. Podejście to związane jest z ciągłym poszukiwaniem miejsc, które oferują przedmioty warte swojej ceny.

Co więc uczynić, aby wyjść naprzeciw klientowi, które gotowy jest zapłacić za nasz towar, ale niekoniecznie może tego dokonać stacjonarnie? Wystarczy przenieść biznes do sieci, tworząc na przykład sklep internetowy magento. Brzmi strasznie, ale wcale takie nie jest. Wystarczy tylko podejść do tematu kompleksowo, metodą od ogółu do szczegółu, aby niepotrzebnie nie tracić czasu ani środków na rzeczy, które w początkowych etapach nie są ważne.

Badanie rynku po kosztach

Pierwszą, jak nie najważniejszą rzeczą, której musimy dokonać, to swoiste badanie rynku. Konkurencja nigdy nie śpi, dlatego już na samym początku musimy wiedzieć, czy istnieje duży podział rynku. Dużo łatwiej jest wtedy, gdy stajemy się pionierami danego segmentu, ponieważ nie musimy skupiać się na poczynaniach innych firm. Ważne jest też to, aby dowiedzieć się, czy istnieje realne zapotrzebowanie na oferowane przez nas produkty. Nie warto ograniczać się stricte do sklepów internetowych magento czy serwisów aukcyjnych, ponieważ znaczna część użytkowników wymienia się informacjami na forach dyskusyjnych czy grupach na Facebooku.

Podłoże, czyli wydajność oraz stabilność

Wiemy już dość sporo na temat samego rynku, dlatego bez zbędnych ceregieli możemy przejść do bardziej technicznych zagadnień. Istnienie sklepu internetowego magento w sieci jest bezpośrednio związane z zakupem miejsca na fizycznym serwerze oraz odpowiedniej domeny. Druga kwestia jest prostsza jest prosta, ponieważ dla nas wiązać się to będzie wyłącznie z wyświetlaną na pasku www nazwą oraz tj. końcówką, na przykład .pl czy .com. Z serwerem, który określa się po prostu jako hosting jest trochę więcej zachodu.

Zasada jest jedna, wyrzekamy się skrajności. Najtańsze z ofert, będą bez dwóch zdań obarczone dużym ryzykiem, a te najdroższe okażą się funduszami zmarnowanymi na funkcje, których nie używamy, a co ważniejsze nie używamy. Najlepszy będzie więc złoty środek, który połączy w sobie funkcjonalność, stabilność oraz korzystną cenę. Z elementów, na które warto zwrócić uwagę do wsparcie dla nowych generacji języków webowych, takich jak PHP, CSS, HTML czy bazodanowy SQL.

Prawa i obowiązki

Działalność w sieci wiąże się dość często z odrębnymi przepisami, które bezpośrednio związane są z transakcjami na odległość. Będzie się to wiązało z przeredagowaniem regulaminów oraz opracowanie dodatkowych procedur dla zwrotów produktów wadliwych i tych, z których użytkownicy po prostu zrezygnowali.

Warto mieć to opracowane już na samym początku, ponieważ każdy klient podczas zamawiania ma ustawowe prawo do wglądu do pełnej dokumentacji. To zadanie warto jednak zlecić prawnikowi, ponieważ każde niedopracowanie działa na naszą niekorzyść.

Szablon, projekt… Jak?

Budowanie sklepów internetowych Magento pozostawmy wyspecjalizowanym programistom, ponieważ jest to zadanie bardzo złożone i wymagające wielu godzin poprawek i dostosowywania funkcjonalności do poczynań użytkowników. Rozwiązaniem najprzyjaźniejszym dla naszego portfela będzie zakupienie gotowego szablonu sklepu internetowego na hosting.

Dobrze napisany skrypt automatycznie połączy się z modułami po stronie serwera, a w razie problemów zawsze można liczyć na pomoc ze strony właścicieli serwerów czy autora szablonu. Aby znaleźć coś ciekawego, zazwyczaj wystarczy poszperać przez kilka dni na stronach oferujących się firm z branży webowej.

Reasumując, przeniesienie biznesu do internetu bezpośrednio wiąże się z budową sklepu i jego administracją. Kluczowe w całym tym procesie, są chłodna kalkulacja i obiektywne spojrzenie na ceny oraz jakość oferowanych przez usługodawców produktów. Pamiętajmy też o zasadzie złotego środka, nie warto przecież przepłacać!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij