Samoobrona dla faceta

Mężczyźni na pewno nie są dzisiaj gorzej traktowani jak kobiety, ponieważ także i panowie, mogą bez problemu skorzystać z kursu samoobrony. Należy jednak przyznać, że tego typu zajęcia, są bardziej utożsamiane z kobietami, które w ten sposób mogą nauczyć się chronić przed każdym zagrożeniem. Oczywiście nie jest to tylko i wyłącznie trening dla samego ciała, ponieważ kobieta na takich praktycznych zajęciach uczy się posługiwania paralizatorem czy też gazem pieprzowym, a wszystko to dzieje się podczas jednego długiego kursu, rozciągniętego na wiele tygodni. Jak to więc możliwe, że powstają kursy samoobrony dla mężczyzn, skoro panowie zawsze są utożsamiani z męstwem. Można to wytłumaczyć na wiele sposobów, ale nie wszyscy mężczyźni, są w stanie sprostać zagrożeniu swoim czy własnej dziewczyny, dlatego w takich sytuacjach godzą się oni na odbycie podobnego kursu.

Należy pamiętać, że sztuka samoobrony dla panów, nie jest niczym wstydliwym, ponieważ mężczyźni mogą w ten sposób jedynie udoskonalić posiadane już umiejętności, co jednocześnie zwiększy ich skuteczność działania, co niewątpliwie, ma bardzo ważne znaczenie. Należy też wiedzieć, że tego typu zajęcia, nie są organizowane od dawna, lecz od niedawna, dlatego pomimo faktu, że chodzi o panów, to podobne kursy cieszą się bardzo dużą popularnością ze strony mężczyzn. Może i zaskakuje to w pewien sposób, ale tak naprawdę udoskonalenie technik samoobrony wydaje się bardzo ważne w przypadku kontaktu z realnym napastnikiem. Nie ma więc się czego wstydzić, przecież chodzi tu przede wszystkim o szerokie pojęcie bezpieczeństwa, a lepsza sztuka samoobrony, daje większe szanse, na odparcie ataku.

Czego panowie się uczą na tego typu kursach?

Jeśli mówimy o profesjonalnych kursach samoobronny, to mężczyźni uczą się tam przede wszystkim, jak bronić się przed większym napastnikiem, lub większą ilości ludzi, jak analizować zagrożenie i kiedy podejmować ryzyko. Co ciekawe w niektórych przypadku kursy odbywają się w parach mieszanych, ale mimo wszystko ze względu na dużą rozbieżność w uwarunkowaniu fizycznym ciała, panie ćwiczą bardziej z paniami niż panami.Kurs to nie tylko sztuka nauki samoobrony, to również możliwość nabycia ważnych cech charakteru, takich jak asertywność. Umiejętne posługiwanie się narzędziami do samoobrony, jest odpowiednim kluczem do sukcesu. Warto umieć się bronić, ponieważ nigdy nie wiadomo, z której strony przyjdzie zagrożenie.

Kondycja przede wszystkim

Niektórzy panowie muszą popracować nas sobą, a tego typu kursy samoobrony, na pewno są w stanie w znaczący sposób poprawić ogólną kondycję fizyczną, co na pewno ma duże znaczenie, dla jakości nauki. Im bardziej mężczyzna wysportowany, tym szybszy jest jego czas reakcji na zagrożenie. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że dobra kondycja fizyczna, to zawsze podstawa w tego typu rozwiązaniach.Mężczyźni dzięki lepszej sile fizycznej, są w stanie nie tylko odeprzeć atak napastnika, ale powalić go i zadzwonić po Policję. Nauka samoobrony z pewnością ma więc ogromny sens, zwłaszcza jeśli w ten sposób chcemy zapewnić bezpieczeństwo naszej dziewczynie czy rodzinie.

Nauka się przydaje

Niezależnie od okoliczności, warto mimo wszystko inwestować w tego typu kursy, bo umiejętności wymaganych w samoobronie nigdy za wiele, a dobrze nauczony trick, może nam kiedyś uratować życie, zwłaszcza jeśli napastnik będzie uzbrojony w ostre narzędzie w postaci noża.Trzeba wiedzieć jak reagować na tego typu zagrożenie, co wcale takie proste nie jest, dlatego warto żyć świadomie i nauczyć się odpowiadać na każdy przypadek zagrożenia, jaki się tylko pojawi w naszym otoczeniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij