Sport to zdrowie

Czy aby na pewno?. Wiemy nie od dziś, że sport jest bardzo zdrowy. Jednak tak jak ze wszystkim nie należy absolutnie z nim przesadzać. Otóż okazuje się, że w dzisiejszych czasach tak bardzo modne są szczupłe sylwetki, że dziewczyny dążą do niemożliwego katując się na siłowni.

Należy pamiętać o tym, że jeśli uprawiamy sport, to musimy się dobrze odżywiać. Bardzo ważnym elementem naszego życia jest więc dieta. Nie możemy tego lekceważyć, ponieważ konsekwencje mogą być duże.

Zdrowy sport

A nikt nie chce przypłacić zdrowiem nawet szczupłej sylwetki. To nie jest absolutnie tego warte. Jeśli ćwiczymy, to trzeba więc uważać na to co jemy. Niestety czasami zdarza się, że ktoś ze sportem przesadzi.
A przesada też nie jest zdrowa, bo można sobie naciągnąć mięśnie lub przypłacić to po prostu chronicznym zmęczeniem i wycieńczeniem organizmu. A mogłoby to nas dużo kosztować, nikt przecież nie chce skończyć w szpitalu z powodu wycieńczenia lub innego. Warto jednak uprawiać sport systematycznie, nawet kilka razy w tygodniu, ale na spokojnie. Jeśli ktoś lubi przysłowiowo sobie dać w kość, to oczywiście może, ale na miarę swoich możliwości.

Bez przesady

Z drugiej strony, mimo tak wielu korzyści płynących z systematycznego uprawiania sportu wiele osób niestety wybiera bierny tryb życia. Niejednokrotnie jako tłumaczenie można usłyszeć,że ktoś chce zacząć ćwiczyć, ale brakuje mu na to czasu. Jeszcze jedną z częstszych wymówek jest to, że po prostu po powrocie do domu, jesteśmy zmęczeni po ciężkim dniu pracy i czeka na nas mnóstwo innych rzeczy do zrobienia. Później już w ogóle nie mamy isły na żadne ćwiczenia. Tylko, że to jest błędne koło, bo jeśli nie będziemy ćwiczyć, to możemy nabawić się depresji. Tak naprawdę to między tymi istotnymi sprawami poświęcamy dużo czasu na te mniej istotne, jak na przykład siedzenie przed komputerem czy też telewizorem.A przecież możliwe jest takie dobieranie ćwiczeń, aby zrelaksować się i móc czerpać z nich przyjemność, również w czasie na przykład oglądania telewizji. Sport naprawdę pobudza nas do życia, daje więcej energii, lepszego samopoczucia i weselszego nastawienia do życia. Wystarczy tylko spróbować i zobaczymy, że wyjdzie nam to na dobre.

Efekty

Późniejsze efekty są naprawdę bardzo zadowalające. Otóż, już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń można zobaczyć pierwsze efekty na swoim ciele. Przede wszystkim powinniśmy już po pierwszym treningu poczuć napływ endorfin, co sprawi, że będzie chciało nam się ćwiczyć ponownie. Jak jest ciepło na dworze, to oczywiście możemy także przeprowadzić trening na świeżym powietrzu. Wtedy na pewno złapiemy trochę słońca, witaminy D i już w ogóle lepiej się dzięki temu poczujemy. Niektórzy też uprawiają sport na dworze nawet, gdy jest zimno, dzięki temu można zahartować organizm i też jest to na pewno dla niego dobre. Jeśli nasz organizm będzie silny, to z pewnością z mniejszym prawdopodobieństwem złapiemy jakieś choróbsko.Po treningu też warto zjeść porządny posiłek, która w okresie jesienno-zimowym może być też rozgrzewający, co na pewno naszemu zdrowiu nie zaszkodzi. Warto też zadbać o odpowiednią suplementację i prawidłowe dostarczanie substancji odżywczych organizmowi, który w tym okresie może być lekko wycieńczony, z powodu braku słońca i witamin.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij