Internet konkurs i podatek

Jeśli uda nam się coś wygrać w internecie, to z pewnością, jest to dla nas ważny i ciekawy zysk, zwłaszcza jeśli uda nam się wygrać konkretne pieniądze. Oczywiście musimy mieć na uwadze fakt, że mimo wszystko nie zawsze oznacza to możliwość zachowania całej wygranej. Warto zwrócić uwagę, że wygrana zdobyta w internecie, może być zwolniona z obowiązku składania PIT-u, ale tylko w sytuacji, gdzie mamy do czynienia z organizatorem, który powiązany jest z środkami masowego przekazu.

W każdym innym wypadku, wygrana automatycznie podlega opodatkowaniu i jest to 10% zryczałtowanego podatku dochodowego. Pamiętajmy jednak, że taki obowiązek nie dotyczy zwykłej osoby, która wygrała pieniądze, a samego organizatora gry, który organizował zabawę. Oczywiście wydaje się, że takie rozwiązanie, jest wygodne, ponieważ, nie musimy sami martwić się o odliczenie podatku, zwłaszcza gdy tego typu gry są ogólnodostępne w internecie.

Uważajmy na loterie

Na pewno należy brać pod uwagę fakt, że niektóre z tych konkursów, mają dość dziwne zasady i wtedy trzeba się zastanowić, czy aby na pewno brać w nich udział. Tak naprawdę sieć daje nam dzisiaj bardzo wiele różnych możliwości w których naprawdę jesteśmy w stanie wiele zyskać.Jeśli jednak podobna zabawa, jest emitowana przez środki masowego przekazu lub jest to konkretny konkurs, organizowany przez gazetę czy też inne czasopismo, wówczas faktycznie wygrane pieniądze, nie potrzebują żadnego dodatkowego opodatkowania.Niezależnie od wygranej przez nas kwoty, otrzymujemy całość, bez żadnych potrąceń. Z pewnością dla wielu osób, jest to dobra informacja, ponieważ naprawdę brak dodatkowych formalności tylko cieszy i zachęca do udziału w podobnych zabawach. Należy zwrócić uwagę, że tego typu konkursy, są także organizowane przez zwykłe osoby, które nie mają nic wspólnego z mediami czy masowym przekazem.

Wygoda dla nas

Trzeba przyznać, że wtedy taka osoba, musi automatycznie odliczyć podatek, ponieważ w każdym innym przypadku dojdzie do złamania prawa podatkowego. Wygrana z pewnością smakuje dobrze, ale należy mieć na uwadze, że pewne konkursy rządzą się własnymi prawami.Trzeba przyznać, że w praktyce, nie zawsze są to wielkie wygrane, ponieważ w wielu przypadkach, są to jedynie symboliczne sumy, które pozwalają nam jedynie być dodatkiem, do danej zabawy. Tak naprawdę to konkursy w internecie, nie przechodzą żadnej kontroli, więc teoretycznie, możemy trafić na scam, który nie ma nic wspólnego tak naprawdę z niczym prawdziwym.

Konkursy mogą być oszustwem

Trzeba jasno powiedzieć, że faktycznie jest to spore zagrożenie, ponieważ tego typu konkursy w sieci, mogą być odpowiednim sposobem na wyciągnięcie od kogoś jego danych osobowych. Jak wiadomo, takie fikcyjne konkursy pozwalają na wykorzystanie wspomnianych danych w niezbyt uczciwy sposób, dla niecnego procederu.To właśnie z tego powodu, powinniśmy na własną rękę sprawdzać organizatorów, zwłaszcza jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii. Zawsze należy ufać przeczuciu, ponieważ bardzo często, nas nie myli,a jednocześnie pozwala nam uniknąć problemu. To bardzo istotne, dlatego bądźmy świadomi tego, że w życiu dzieją się różne sytuacje.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij