Jak Facebook wpływa na nasze życie?

Dzisiaj sieć internetowa odgrywa w naszym życiu szczególnie ważną rolę. Możemy to zauważyć, patrząc na różnego rodzaju portale społecznościowe, których jest dzisiaj coraz więcej. Facebook to z pewnością jeden z najbardziej znanych portali, do którego codziennie wrzucamy zdjęcia czy też inne wpisy.

Nasze życie zaczyna w coraz większym stopniu być związane z wirtualnym światem, ponieważ nowoczesne środki komunikacji sprawiają, że dzisiaj tego typu rzeczy mamy nie tylko na komputerze, ale i telefonie.

Współczesne media socjalne

Oczywiście social media, mogą być w wielu sprawach pomocne, ale mają one również swoją ciemniejszą stronę medalu. Jak się okazuje wpisy, które codziennie umieszczamy w internecie, czy też mniej cenzuralne zdjęcia, mogą nam ostatecznie zaszkodzić i to w prawdziwym życiu. Problem nie opiera się na mediach społecznościowych, tylko na ich złym wykorzystaniu.Nasza niewiedza może okazać się bardzo kosztowna, zwłaszcza jeśli nie będziemy kontrolować zdjęć filmów i innych treści. Nowoczesne telefony pozwalają nam na udostępnienie każdego zdjęcia, jakie znajduje się na naszym urządzeniu, przez co często zapominamy, że wiele niewygodnych i nie do końca właściwych zdjęć powinno się tam pojawiać. Niestety niektóre nasze działania, rzeczywiście są w stanie odbić się na naszym życiu prywatnym już poza siecią i to jest właśnie to współczesne zagrożenie, którego dzisiaj nie dostrzegamy.

Brak samokontroli

Nie należy winić za tego typu sprawy technologię, ponieważ tym wszystkim zarządza człowiek i to głównie my sami, jesteśmy sobie winni, jeśli umieszczamy filmik z zakrapianej imprezy na naszą facebookową ścianę. Zbyt duża swoboda w sieci może wyjść nam bokiem, zwłaszcza jeśli będziemy starać się o pracę, w jakiej bardziej renomowanej firmie. Wtedy oprócz naszego CV i innych dokumentów aplikacyjnych, pracodawca sprawdzi Facebooka i jeśli natrafi tam na taki filmik, może mieć bardzo złe wrażenie i przez to możemy być już odrzuceni w pierwszym procesie rekrutacji.Niestety media społecznościowe utarły się w świadomości ludzi tak głęboko, że mogą być brane pod uwagę, jeśli pracodawca chcący zatrudnić pracownika się waha między kilkoma osobami. Taki filmik może nam skutecznie zniszczyć życie zawodowe i musimy być tego świadomi, że Facebook to już nie tylko dobra zabawa, ale medium, z którego można się dużo dowiedzieć o danym człowieku.

Inne problemy

Wymieniony wyżej problem istotnie jest ważny, ale ostatecznie Facebook czy też inne media typu YouTube mogą stać się narzędziem, które wykorzystuje się w celu szkalowania czyjegoś wizerunku. Dzisiaj tego typu patologie, nie są tak naprawdę rzadkością, ponieważ młodzi ludzie niezdający sobie z siły przekazu, jaką daje im internet, potrafi w brutalny sposób mścić się na innych ludziach lub rzucać nieprawdziwe oskarżenia. Należy pamiętać, że w sieci nic nie ginie, a osoby, które podchwycą taki temat, potrafią mocno wpłynąć na życie drugiego człowieka. Jest to bardzo niebezpieczna zabawa, która może skończyć się bardzo tragicznie. Internet może więc zniszczyć komuś życie i za każde wypowiedziane w nim słowo trzeba przyjąć odpowiedzialność.Internet to nie zabawa, to medium, które może dać wiele radości, jak i cierpienia dla innej osoby. Zanim więc cokolwiek powiemy, powinniśmy się zastanowić czy warto, jeśli w ten sposób wpływamy negatywnie na opinie o nas, to lepiej odpuścić i na jakiś czas wyłączyć internet. Świat wirtualny nigdy nie zastąpi nam prawdziwego czasu z rodziną i tego powinniśmy się trzymać, internet powinien być dodatkiem do naszego życia, a nie naszym życiem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij