naprawa komputerów białystok

Jak przedłużyć żywotność Twojego laptopa? Top 5 rad

Korzystanie z sieci wydaje się nam czymś oczywistym, podobnie zresztą jak posiadanie laptopa. Jeszcze dwie dekady temu jeden laptop przypadał na całą rodzinę, a obecnie niemal każdy członek rodziny posiada swój model. Oczywiście laptopy, tak jak wszystko, mogą się psuć. Średnia żywotność takiego sprzętu wynosi około 3 latach. Ale nie oznacza to, że nie może on pracować dłużej. Warto wiec poznać top 5 rad, które przedłużą żywotność Twojego laptopa? A ty znasz je wszystkie?

Rada 1: pamiętaj o regularnej aktualizacji

Chyba każdemu z nas zdarzyło się już przełożyć aktualizację. Choć są i tacy, którzy zwyczajnie aktualizacji nie robią przez bardzo długi czas. A to oczywiście duży błąd. Warto tutaj wiedzieć, że aktualizacje są niezbędne dla poprawnego działania programów, ale też ich lepszego funkcjonowania. Należy też wiedzieć, że najważniejszą funkcją jest naprawianie luk w zabezpieczeniach, co chroni przed potencjalnymi atakami hakerów. Pamiętajcie, że aktualizacja trwa zaledwie kilka minut, a jej brak może spowodować, że Wasz cały sprzęt na skutek wirusa zostanie uszkodzony, a wtedy nawet dobra firma taka jak KOBA zajmująca się naprawą komputerów w Białymstoku nie będzie w stanie go uratować. Zatem nie tylko warto aktualizować system, ale trzeba to robić.

Rada 2: nie trzymaj napojów blisko sprzętu

Życie potrafi zaskakiwać i to nie zawsze zaskakuje pozytywnie, bo czasem zaskakuje awarią komputera. Jednak w wielu przypadkach awaria spowodowana jest nieostrożnością. Kto z Was stawia kubek z kawą czy napojem obok laptopa? Zapewne większość, a potem wystarczy tylko chwila nieuwagi. A jakby tego było mało, to, zamiast racjonalnie się zachować i zaraz zanieść sprzęt do serwisu, to sporo z nas myśli, że wystarczy tylko wysuszyć i może zacznie działać. Cóż, nie jest to skuteczny sposób i kończy się tym, że laptop nadaje się tylko do kosza na śmieci, a raczej do elektrośmieci. A wystarczyłaby tylko ostrożność i sprzęt działałby nadal.

Rada 3: zachowaj porządek

Rozmawiając ze specjalistami zajmującymi się naprawą komputerów z Białegostoku usłyszeliśmy, że wiele osób przynosi sprzęty do naprawy, które zostały uszkodzone na skutek upadku z biurka. Otóż jak się okazuje problemem jest też brak porządku. O zwisające kable łatwo zahaczyć nogą i wtedy laptopy lądują na podłodze. Większość z nich ma przynajmniej uszkodzoną matrycę, ale niektóre są zdecydowanie bardziej uszkodzone i czasami nawet naprawa nie jest opłacalna, bo przewyższa koszt komputera. Aby tego uniknąć wystarczyło tak niewiele, bo tylko posprzątać i utrzymać względny ład. Wtedy też do takiej wątpliwej przyjemności nie dojdzie. Pamiętajcie, że naprawa laptopa wcale nie musi być tania.

Rada 4: kup antywirusa

Lubimy oszczędzać, ale zazwyczaj oszczędzamy nie na tym, na czym trzeba. Wiele osób lubi oszczędzać na swoim laptopie. Doskonałym tego przykładem jest fakt, że niewiele osób kupuje dobrego antywirusa, co oczywiście jest dużym błędem. Są osoby, które ściągają darmowe demo, ale są też takie, które w ogóle nie mają wgranego go na komputerze. Cóż, wtedy wystarczy tylko chwila nieuwagi i mały błąd, by laptop został „zawirusowany”. Pamiętajcie, że dobry program antywirusowy daje dużą ochronę. Zyskujecie ochronę, ale też wyleczenie zainfekowanego sprzętu. O niebezpieczeństwach będziecie też informowani.

Rada 5: nie naprawiaj na własną rękę

naprawa komputerów białystok

Kolejny przykład doskonale udowadnia, że jesteśmy mistrzami oszczędzania nie na tym, co trzeba. Niestety lubimy też naprawy na własną rękę. Gdy coś się zepsuje, to, zamiast wezwać specjalistę, próbujemy samodzielnych napraw. Oczywiście prowadzi to do pogłębiania problemu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku awarii czy małej usterki w laptopie. Także w tym przypadku, zamiast udać się do dobrych specjalistów, próbujemy napraw, oglądając przy tym filmiki na Youtube, co zazwyczaj wiąże się z tym, że sprzęt nie nadaje się potem do niczego.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Są łatwe do wprowadzenia w życie, a dają duże efekty. Dzięki nim istnieje duża szansa, że przez zdecydowanie dłuższy czas nie będziecie musieli kupować nowego sprzętu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij