Jak rozpoznać dobry, internetowy fotolab

Jak rozpoznać dobry, internetowy fotolab

Wywoływanie zdjęć online to obecnie najpopularniejszy sposób na zamawianie papierowych odbitek. Skąd taka popularność tego rodzaju usługi?

Od wielu lat obserwujemy fakt, że nasza aktywność przenosi się do internetu. Przestrzeń wirtualna stała się miejscem, w którym rozmawiamy z przyjaciółmi, robimy zakupy, poznajemy najnowsze wiadomości. Ten sposób postępowania trwale wpłynął na nasze nawyki, dlatego często mając do wyboru wykonanie jakiejś czynności lokalnie a skorzystanie z usług online, chętniej wybieramy drugą alternatywę. W podobny sposób traktujemy wywoływanie zdjęć.

O wiele wygodniej jest zamówić fotografie przez internet niż podjąć wysiłek udania się do lokalnego fotolabu. Siedząc w wygodnym fotelu, możemy dowolnie długo wybierać najlepsze zdjęcia, które chcemy wysłać do wywołania. Dodatkowo mamy wpływ, w jaki sposób zostaną utrwalone na papierze. Większość aplikacji, którymi przesyłamy fotografie oferuje możliwość kadrowania, nakładania filtrów, a nawet dodawania napisów. Dzięki temu wywołane zdjęcia będą wyglądały, tak jak sobie zmierzyliśmy.

Kolejnym atutem jest cena. Fotolaby, które oferują usługi przez internet, często mają niższe koszty, niż zakłady stacjonarne, dlatego mogą zaoferować atrakcyjne ceny odbitek.

Jak rozpoznać dobry, internetowy fotolab

Czy niska cena będzie miała wpływ na ich jakość odbitek?

Oczywiście cena nie powinna mieć wpływu na jakość zdjęć. Profesjonalne fotolaby pracują na nowoczesnych maszynach, używają najlepszej na rynku chemii oraz markowych papierów, takich jak Kodak, czy Fuji. Warto jednak przed skorzystanie z usług danego fotolabu sprawdzić, jakie ma opinie w internecie.

Jak rozpoznać dobry, internetowy fotolab?

Po pierwsze zwróćmy uwagę czy łatwo możemy się skontaktować z obsługą. Powinniśmy mieć dostęp do infolinii, gdzie możemy uzyskać pomoc supportu.

Dobry fotolab nie tylko zapewnia niskie ceny, oferuje także wysoką jakość. Odbitki powinny być wywoływane na najlepszych papierach fotograficznych, takich jak:

  • Papier Fuji Crystal Archive
  • Papier Kodak Premier Endura

Sprawdźmy także, czy fotolab ma w swoich usługach korektę zdjęć. Zdjęcia drukowane automatycznie mogą być niewłaściwie kadrowane oraz posiadać zły balans kolorów. Dobre zakłady oferują korektę zdjęć, wykonywaną przez profesjonalnego kopistę. To właśnie on dba, aby nasze zdjęcia były utrwalone poprawnie. Oczywiście najlepiej jest, kiedy tego rodzaju usługa jest wliczona w cenę odbitki.

Bardzo ważna w usługach online jest szybka realizacja i dostawa. Termin realizacji powinien trwać około 24 godzin, maksymalnie 48 godzin. Powinniśmy mieć do wyboru skorzystanie z kuriera, który dostarczy przesyłkę bezpośrednio pod nasz adres, oraz możliwość odbioru w jednym z paczkomatów.

Jakie są ceny odbitek w fotolabach internetowych?

Koszt wywołania zdjęć jest związany z wielkością zamówienia. Najpopularniejsze odbitki 10×15 to często cena od 20 groszy do 15 groszy, przy wyjątkowo dużym zamówieniu.

Nieco droższe są powiększenia. Przykładowo format 20×30 to koszt około 2 złotych. Oczywiście niektóre fotolaby oferują, w formie promocji specjalną cenę na wybrany format odbitek. Bardzo ciekawą propozycją są, kwadratowe zdjęcia 10×10 w cenie 15 groszy od jednej sztuki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij