Najlepsze gry na PS4

Gry na konsole od kilkunastu lat cieszą się sporą popularnością. Poniższe zestawienie prezentuje najlepiej oceniane gry na konsole PS4, w które koniecznie musisz zagrać.

1. The Last of Us: Remastered

Kolejna gra twórców serii Uncharted to interaktywny surrival z elementami gry akcji. Głównym bohaterem gry jest 40-letni mężczyzna o imieniu Joel oraz jego nastoletnia towarzyszka o imieniu Ellie. Akcja gry rozgrywa się po 20 latach od epidemii zarazy, która objęła całą cywilizację.

Dwójka towarzyszy muszą prowadzić nieustanną walkę o przetrwanie. W przerażającej rzeczywistości musimy stawiać czoła wielu niebezpieczeństwom i rywalizować z ocalałymi ludzi o jedzenie i broń. Największym zagrożeniem dla Ellie i Joela są zarażeni grzybami ludzie. W większości etapów sterujemy postacią 40-letniego mężczyzny.

Ellie jest kierowana za pomocą sztucznej inteligencji. Pełni ona rolę informatora oraz doradcy. Nastoletnia dziewczyna informuje nas o nadchodzącym niebezpieczeństwie oraz radzi nam jaką drogę wybrać.

Sztuczna inteligencja jest stosowana przez wrogów. Podczas walki nasi wrogowie chowają się za przeszkodami lub wykorzystują przewagę liczebną. Podczas rozgrywki mamy do dyspozycji broń palną oraz elementy otoczenia tj. cegły lub nogi od stołu.W gra łączy w sobie elementy zręcznościowe oraz przygodowe. Z uzbieranych podczas gry materiałów możemy tworzyć przydatne przedmioty niezbędne podczas rozgrywki.

2. Uncharted 4: Kres Złodzieja

To jedna ze znanych serii gier przeznaczonych wyłącznie na konsole PS4. Tak jak w poprzednich seriach gry wcielamy się w postać podróżnika Nathana Drake’a. Gra Uncharted 4: Kres Złodzieja jest kontynuacją serii Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. Po trzech latach od poszukiwania skarbu w legendarnym mieście Urban. Nathan prowadzi spokojne życie wraz z Elleną.

Kiedy dowiaduje się, że jego zmarły brat jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Aby uratować życie brata opuszcza dom rodzinny i wybiera się na poszukiwanie skarbu pirata Henry’ego Avery’ego. W drodze do skarbu napotkamy wiele przeszkód oraz niedogodności. Podczas poszukiwań będziemy musieli rywalizować z innymi poszukiwaczami skarbów Rafe oraz Nadine. Rozgrywka gry toczy się w kilku miejscach.

Natthan w raz z towarzyszami przenosi się od miast po zaśnieżone tereny. Kompani podczas gry pomagają głównemu bohaterowi w walce. Rozgrywka wyróżnia się na tle innych serii. Podczas rozgrywki będziemy musieli rozwiązywać łamigłówki, walczyć oraz poszukiwać wielu interesujących przedmiotów. Seria Uncharted jest doprawiona szczyptą dobrego humoru. Zabawne dialogi i teksty czynią grę atrakcyjniejszą w oczach tysięcy graczy na całym świecie.

3. Resident Evil VII: Biohazard

To siódma seria gier przygodowych studia Capcom. Resident Evil jest grą z gatunku surrival horror. Aby przeżyć nasz bohater musi stawić czoło zombiakom, znajdującym się w rezydencji. Fabuła w Resident Evil VII bardzo różni się od innych serii.

Zamiast wyszkolonych żołnierzy i potworów stworzonych przez pozbawione moralności korporacje gra opowiada historię zwykłego człowieka o imieniu Ethan, który w poszukiwaniu żony odwiedza mroczną rezydencje. Jest połączeniem klasycznego horroru ze współczesnym światem.

Podczas trudnej walki z zombi gracz musi pamiętać oszczędzaniu amunicji. Perspektywa pierwszoosobowa pozwala graczowi na obserwacje wydarzeń, dziejących się na oczach bohatera. Gra łączy przekonującą atmosferę grozy z elementami eksploatacji. Do gry Resident Evil VII wprowadzono nowoczesną technologię opartą na wirtualnej rzeczywistości.

Dzięki goglom PlayStation VR możemy obserwować świat grozy w sposób jeszcze bardziej przerażający i rzeczywisty. Walka z hordom zombi oraz eksploracja pomieszczeń rezydencji to tylko przykładowe czynności, jakie gracz ma do wykonania. Czasem musimy zmierzyć się z łamigłówkami, które opierają się na manipulacji rożnymi mechanizmami.

Podczas walk gracz ma do dyspozycji spory arsenał broni od pistoletów po strzelby, miotacz ognia, a nawet piłę łańcuchową. Wysoki poziom trudności gry sprawia, że gracz musi przemierzać dom bardzo ostrożnie w przeciwnym wypadku czeka go śmierć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij