trawa-krajobrazowa

Trawnik bez kopania, siania i koszenia

Nasze życie toczy się w coraz szybszym tempie, w związku z tym brakuje nam czasu na różne zajęcia okołodomowe, np. majsterkowanie czy pielęgnacja ogrodu. Stale szukamy rozwiązań, które pozwolą nam oszczędzić czas, niczego zarazem nie tracąc – zatrudniamy więc specjalistów do usterek, panie zajmujące się domem czy ogrodników. W temacie ogrodu jest na szczęście tańsze i prostsze rozwiązanie na utrzymanie wiecznie zielonej i zadbanej trawy. Dystrybutor sztucznej trawy oferuje wiele wariantów trawy z rolki, która znajduje zastosowanie nie tylko z przydomowym ogródku.

Czym jest sztuczna trawa?

Sztuczną trawę z rolki można określić jako rodzaj wykładziny, która pełni rolę zastępczą naturalnego trawnika. Pod względem technicznym, jest to produkt stworzony z syntetycznych materiałów – najczęściej z połączenia polipropylenu i polietylenu. Monofilamenty, czyli pojedyncze włókna połączone w źdźbła są umieszczone w elastycznej podstawie. Taka charakterystyka sprawia, że trawę z rolki cechuje wysoka odporność na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne, może więc być stosowana na różnorodnych powierzchniach. Dystrybutor sztucznej trawy gwarantuje również, że do jej produkcji stosuje się najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest ona miękka, estetyczna i wytrzymała.

 

Jakie są zastosowania trawy z rolki?

Trawa z rolki kojarzyć nam się może głównie z boiskiem piłkarskim, jednak na przestrzeni lat wzrosła jej popularność i zasięg zastosowania. Dystrybutor sztucznej trawy z trawa-krajobrazowa.pl przygotował propozycje miejsc, w których trawa z rolki sprawdzi się doskonale:

  • prywatny trawnik na balkonie – marzysz o zielonym trawniku przy swojej posesji, jednak nie masz takiej możliwości w mieszkaniu w bloku? Nic straconego! Możesz zafundować sobie prywatny, zielony, rajski zakątek na swoim balkonie dzięki trawie z rolki! W ten sposób codziennie rano z kubkiem kawy będziesz mógł się cieszyć swoją małą łąką bez konieczności podlewania czy koszenia. Niemożliwe staje się możliwe!
  • plac zabaw dla dzieci – powierzchnia na placach zabaw dla dzieci to zmora dla rodziców – błoto, kałuże i twarde lądowanie dziecka na gruncie. Trawa z rolki to idealne rozwiązanie na takie miejsca zabaw – zwłaszcza przy szkołach i przedszkolach. Sztuczny trawnik wygląda estetycznie, jak i amortyzuje ewentualnie upadki. Bez wątpienia lepiej też poradzi sobie z żywiołowymi zabawami dzieci przez wszystkie sezony.
  • hotele, restauracje, sklepy – zastosowanie trawy z rolki nie kończy się tylko na zewnątrz. Dystrybutor sztucznej trawy zauważa, że coraz więcej zamówień składają właściciele różnych firm, którzy chcą kreatywnie wykorzystać sztuczną trawę na wystawach sklepów czy w lobby hotelu. Faktem jest przecież, że zieleń relaksuje i poprawia humor – dlaczego by więc nie zapewnić klientom całorocznej zieleni!

 

Układanie sztucznej trawy – nic prostszego!

Montaż sztucznej trawy to zadanie proste i szybkie – poradzi sobie z nim nawet amator. Wystarczy znać kilka kroków, które ułatwią proces i upewnią nas, że trawa jest odpowiednio położona.

  1. Układanie sztucznej trawy zaczynamy od oczyszczenia powierzchni z zanieczyszczeń. Podłoże powinno być czyste i suche, a wszelkie pęknięcia wyrównane. W przypadku montażu na ziemi należy usunąć rośliny z ukorzenieniem, nanieść warstwę wyrównującą z piasku oraz wyrównać i zagęścić teren. Zaleca się również położenie geowłókniny.
  2. Następnie rozkładamy trawę z rolki i dopasowujemy ją do kształtu terenu. Przyda nam się tu nożyk i taśma.
  3. Układanie sztucznej trawy powinno przebiegać włóknami zawsze w jednym kierunku, aby uzyskać efekt jednolitego trawnika.
  4. Należy połączyć poszczególne warstwy trawy precyzyjnie i nie zostawiać między nimi przerw.
  5. Na końcu układania sztucznej trawy warto ją dociążyć na parę godzin, aby fragmenty dobrze się skleiły.

Zapraszamy do zapoznania się z różnymi wariantami trawy z rolki na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl. Dobierz wysokość runa, odcień czy miękkość do swoich potrzeb i ciesz się soczyście zielonym trawnikiem w atrakcyjnych cenach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij