Uważajmy na nasze zwierzęta

Czasem wolny tryb życia naszych zwierząt, zwłaszcza kotów, może się okazać dla nich sporym zagrożeniem. Mowa oczywiście o problemach, jakie może spowodować brak obroży u naszego pupila. Brak jakiegokolwiek oznakowania czy informacji o właścicielu może sprawić, że przejeżdżający przez daną miejscowość hycel, uzna, że nasz kot jest bezpański i go złapie, po czym zawiezie do schroniska.

Jest to bardzo poważne niebezpieczeństwo, ponieważ osoby pracujące przy tego typu rzeczach, nie mogą się domyślić, że dany kot ma właściciela, jeśli brakuje odpowiedniego oznakowania. Należy mieć świadomość, że hycel nie robi tego dla własnej przyjemności, ponieważ stara się pomóc tym zwierzakom, które nie posiadają własnego domu, lub zostały porzucone przez własnych właścicieli.

Kot chodzi własnymi drogami

Los bezdomnego kota, znajdującego się na ulicy, może być bardzo trudny, jeśli wcześniej był on przyzwyczajony do towarzystwa ludzi i posiadał własny ciepły kąt. Koty mogą mieć nawet problem z poruszaniem się po mieście, a co dopiero ze znalezieniem jedzenia, a czasem nawet same trafiają jako przysmak, przez co tym bardziej hycel stara się pomóc tym zwierzakom.Oczywiście nic nie dzieje się za darmo, ponieważ hycel ma płacone, od tego ile zwierzaków złapie, tak więc dla hycla, każdy pies czy kot nieposiadający obroży, staje się automatycznie bez właściciela, przez co można go schwytać i zawieść do schroniska, przy czym odebrać należne pieniądze, nie ma w tym więc żadnego altruizmu.

Hycel sobie radzi

Przede wszystkim osoby zajmujące się łapaniem zwierząt, mają najczęściej podpisaną umowę z Urzędem Gminy lub z Urzędem Miasta, przez co automatycznie zobowiązują się do łapania bezpańskich zwierząt i przekazywania ich bezpiecznie do schroniska, gdzie z czasem są w stanie znaleźć lepszy dom. Dlatego to do właściciela należy dzisiaj, aby oznaczył w odpowiedni sposób swojego pupila, aby nie został on mylnie schwytany przez hycla. Dlatego to właściciela zwierzaka, jest jak najbardziej zobowiązany do tego, aby ochronić własnego zwierzaka, przed tego typu pomyłką.Wykonywanie takiego zawodu, niby wydaje nam się, że podobnym zajęciem może się dzisiaj trudnić każda osoba, ale tak naprawdę hyclem nie tak łatwo dostać, ponieważ trzeba posiadać własną firmę, zajmującą się tego typu usługami. Bez tego legalnie nie wolno wykonywać tego zawodu i warto mieć to na uwadze, ponieważ w każdym innym wypadku, jest to złamanie obowiązującego prawa w Polsce.

Czuwajmy nad zwierzakiem

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze zwierzęta były bezpieczne, to powinniśmy wyposażyć je w niewielką obrożę, gdzie zawrzemy najważniejsze informacje w tym imię kota lub psa, oraz jego miejsce zamieszkania. W ten sposób będzie to już jasna informacja dla wszystkich hyclów oraz innych ludzi, że kot jest czyjąś własnością. Oczywiście obroża wydaje się bardzo zawodnym sposobem, dlatego w bardziej nowoczesny sposób, możemy przygotować dla zwierzaka microchip, gdzie będą zawarte najważniejsze dane. Sposób ten jest o wiele bardziej praktyczny i w ten sposób można ochronić zwierzaka, przez przypadkowym złapaniem.Oczywiście każdy wybierze najlepsze rozwiązanie, ale warto postawić na bardziej nowoczesne sposoby ochrony zwierząt, zwłaszcza że tego typu chipy, nie są kosztownym rozwiązaniem i możemy je wszczepić zwierzęciu zupełnie bezboleśnie. Takie rozwiązania wydają się naprawdę dobre, zwłaszcza że właściciel wie, gdzie w danej chwili znajduje się jego pupil. Tego typu patent, pozwala również na łatwiejsze zlokalizowanie zwierzaka z dokładnością do 100 metrów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij