Wirtualna rzeczywistość – czy VR zastąpi tradycyjne video?

Jeszcze kilka lat temu szczególnie cieszyliśmy się w filmów i gier video. Jeśli jednak dokładniej przyjrzymy się aktualnej technologii, to zauważamy ogromny postęp. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na pewne możliwości, które dostarczają nam nowoczesne kamery i urządzenia rejestrujące obraz. Dodatkowo dostęp posiadamy do nowszych systemów operacyjnych, sprzętu komputerowego.

To wszystko sprawia, że powstało coś takiego, jak VR, czyli inaczej wirtualne rzeczywistość. To właśnie jej wykorzystanie jest aktualnie szczególnie widoczne w nowoczesnych grach. Pozwalają one graczowi w pełni przenieść się do innej, wirtualnej rzeczywistości.

Takie doznania okazują się dla każdego gracza bardzo cenne. Zapewne chcielibyśmy posiadać taką grę i odpowiedni sprzęt. A warto zaznaczyć, że staje się to bym bardziej możliwe w XXI wieku.

Wystarczy tylko najnowszy playstation, a zarazem odpowiednie google vr, za pomocą których przenosimy się do wirtualnej rzeczywistości w przeciągu kilku chwil. Takich gry vr są również przygotowywane na xbox czy urządzenia wii, które cieszą się wysoką popularnością na całym świecie. 

VR w reklamie

Trzeba zauważyć, że możliwości VR, wirtualnej rzeczywistości, zostały przedstawione na jednej z reklam. Ukazano w niej strusia, który z ciekawości założył Google VR, które pomogły mu znaleźć się w innym świecie. A mianowicie struś widział piękne niebo, gwiazdy, więc wydawało mu się, że lata. To sprawiło, że w końcu coraz bardziej był zaangażowany, aby opanować naukę latania.

Biegał, poruszał się, a tak naprawdę myślał, że lata. Pod koniec reklamy było widać, w jak w końcu struś nauczył się latać i dzięki temu wzbija się na dość dużą wysokość. Może to wydawać się trochę abstrakcyjne. Ale trzeba zauważyć, że właśnie tak działają reklamy, starają się pewne zalety wyolbrzymić. Choć w przypadku wirtualnej rzeczywiści widać naprawdę wysoki postęp. 

Przestajemy myśleć o grach video

Dawniej korzystaliśmy z gier video. Na przykład warto jest sobie przypomnieć czasy, gdy korzystaliśmy z tak zwanych gier telewizyjnych. Za pomocą dyskietki otrzymywaliśmy grę, która była widoczna na ekranie monitora lub telewizora. Już z takiego rozwiązania byliśmy bardzo zadowoleni. Natomiast po pewnym czasie zauważyliśmy, że to nie okazuje się dla nas wystarczające.

Właśnie wtedy rynek elektroniczny dostarczał nam coraz to nowsze gry i urządzenia komputerowe. Korzystaliśmy z nich, aby być na bieżąco z tą technologią. Aż w końcu natrafiamy na technologię VR, która podbija serca wielu graczy.

Chętnie decydują się oni na zamówienie różnych urządzeń i gier, które pozwalają im już w warunkach domowych przenosić się do wirtualnej rzeczywistości. Rozwijanie się w tym kierunku sprawiło, że uzyskuje się jeszcze lepsze osiągnięcia. 

Kręcenie filmów przez urządzenia VR

Technologia VR sprawiła, że mamy do dyspozycji również wyższej jakości filmy. Zapewne już wielokrotnie widzieliśmy, jak przez specjalistów od tych urządzeń zostały przygotowane pewne filmy 360 stopni. Dzięki temu widzimy tam obraz z wszystkich stron. Gdy oglądamy taki film, to możemy nim obracać w każdą stronę i dzięki temu spojrzeć na obrazy w nim widoczne z każdej perspektywy.

To świetne rozwiązanie, które również wzbudziło ciekawość ulubieńców filmów. Przez to nawet pewni producenci już zdecydowali się na stworzenie specjalnych filmów w technologii VR. Należy jednak zaznaczyć, że są one dostępne tylko w tych najnowszych kinach, które są budowane. I najczęściej są to filmy krótkometrażowe, przynajmniej na razie. 

Na przestrzeni lat widać, jak VR wyprzedziła video, z którego wcześniej korzystaliśmy. Ale to nie oznacza, że nie cenimy sobie już historii bądź technologii, z której dawniej korzystaliśmy. Natomiast nie wychodzimy z założenia, że nadal musimy z niej korzystać.

Bardziej staramy się iść do przodu i przez to technologia VR jest czymś, co później obraca się w naszym życiu. Na pewno nasza cała rodzina będzie zadowolona, gdy będziemy posiadali grę i odpowiednie urządzenia, które przeniosą nas do wirtualnej rzeczywistości. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij