4 sposoby na bezawaryjne działanie systemu informatycznego

4 sposoby na bezawaryjne działanie systemu informatycznego

Nowoczesne systemy – czy to obsługujące same komputery, serwery i sieci, czy przeznaczone do konkretnych, wyspecjalizowanych zastosowań – są podstawą działania wielu firm. Stąd też konieczna jest również ich obsługa, dobry wybór i opieka sprawowana przez firmy informatyczne. Wrocław jako jedno z najdynamiczniejszych centrów biznesu w Polsce ma wielkie zapotrzebowanie na takie usługi, ale i wielu specjalistów.

Co natomiast zrobić, aby zapewnić swojej firmie bezawaryjnie działanie systemu informatycznego? Oto cztery kroki, które zapobiec mogą wielu kłopotom.

Właściwy wybór systemu i jego kompatybilność

Pojęcie systemów informatycznych jest tak naprawdę kategorią szeroką. Mieszczą się w niej i ogromne sieci, systemy operacyjne i stosowane na całym świecie oprogramowanie, i wewnątrzfirmowe rozwiązania. Przedsiębiorca zakładający działalność, która jest mocno skomputeryzowana, nie zna zazwyczaj tych zawiłości. W pewnym momencie okazuje się, że nie wie, jakie oprogramowanie kupić, jak obsługiwać działania online czy połączyć bezpiecznie komputery ze sobą.

Warto więc już na samym początku zdecydować się outsourcing IT. Wrocław to miasto, gdzie nie brakuje doświadczonych specjalistów z tej dziedziny, warto więc wybrać obsługę już na etapie wyboru systemu i sprzętu. Sam system potrzebny w danej firmie może bazować na gotowych rozwiązaniach albo być napisany czy dostosowany do potrzeb. Ważna jest również kompatybilność, czyli zgodność ze sobą nie tylko sprzętu, ale i różnych używanych programów.

Bieżąca obsługa i serwis non-stop – firmy informatyczne we Wrocławiu do Twojej dyspozycji

Wybraliśmy oprogramowanie, przygotowaliśmy sprzęt, zainstalowaliśmy system. Wybraliśmy rozwiązania najlepsze z możliwych. Czy to znaczy, że nie grozi nam żadna awaria? Niestety – nie. Pierwszą sprawą, jaka wchodzi w grę, jest konieczność aktualizacji, instalowania nakładek zwiększających bezpieczeństwo systemu, czasem usprawniających jego działanie obsługę, a także czuwanie nad sprawnością sprzętu. Drugim – czynnik ludzki. Nie chodzi nawet już tylko o to, że można coś popsuć, źle wprowadzić dane, zawiesić system.

Wyspecjalizowane oprogramowanie może wymagać umiejętności innych niż domowy komputer, nie zawsze jest niestety tak intuicyjne, jakbyśmy sobie tego życzyli. Potrzeba więc kogoś, kto zajmie się szybkim przeszkoleniem nowych pracowników, naprawianiem awarii i odpowiadaniem na pytania. Firmy zatrudniające po kilkadziesiąt i więcej osób mają własne działy IT.

Takie rozwiązanie jest jednak często zbyt kosztowne dla mniejszych przedsiębiorstw – trzeba utrzymywać pracownika na etacie (jeżeli firma czynna jest więcej niż 8 godzin, to więcej niż jednego), zakupić mu najlepszy sprzęt, podczas gdy potrzebny może być naprawdę raz w tygodniu lub rzadziej.

Outsourcing IT we Wrocławiu rozwija się dynamicznie, znaleźć można i obsługujących największych graczy rynkowych, i mniejsze firny. Odpowiednia podpisana umowa zapewni naszej firmie opiekę nawet 24 godziny na dobę i naprawdę problemów, nim doprowadzą do szkody.

Zabezpieczenie komputerów

Złośliwe oprogramowanie, wirusy, kradzieże danych – to zagrożenie większe niż można przypuszczać. A w wypadku prowadzenia działalności nikt nie może czuć się naprawdę bezpiecznie, nawet drobne przedsiębiorstwa. W ich wypadku ewentualne straty mogą być odczuwalne dotkliwiej, doprowadzić do bankructwa.

Niedawne przykłady ze świata, z oprogramowaniem żądającym okupu i kasującym dane na dyskach, pokazały, że wirus komputerowy może doprowadzić do paraliżu działalności. Dlatego trzeba zabezpieczać system i dane. Oprócz zwykłych programów antywirusowych, są różnego rodzaju zapory i szyfrowanie. Wybrać i zainstalować rozwiązanie pomogą firmy informatyczne. Wrocław daje dostęp do naprawdę wielu z nich.

Nie pomijaj aktualizacji

Czy to automatyczne aktualizacje systemów operacyjnych na komputerze, czy ściąganie tzw. łatek wypuszczonych przez producentów oprogramowania i najnowszych jego wersji – to coś, co wiele osób pomija. Tymczasem starsze wersje systemów stają, się w końcu mniej wydajne, podatne na ataki, czy po prostu nie współpracują płynnie z nowymi rozwiązaniami w zakresie programów, sprzętu i sieci.

O to również pomoże zadbać outsourcing usług IT, gdy mamy umowę na stałą opiekę informatyczną. Specjaliści zalecą potrzebne aktualizacje i zadbają o ich przeprowadzenie. Dzięki temu system będzie bezpieczny oraz bezawaryjny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij