Cybernetyczne życie

Dzisiaj technologia zmierza w dziwnym kierunku. Każdy jest dzisiaj w stanie zrozumieć rozwój, ponieważ świat nie stoi w miejscu, ale dzisiaj nowinki technologiczne, skupiają się nie tylko na ludziach, ale i robotach. Rozwój sztucznej inteligencji, wydaje się być na coraz wyższym poziomie. Anglia może być doskonałym przykładem miejsca, gdzie mamy możliwość zobaczenia całej nowej technologii.

Dzisiaj roboty nie wykonują tylko i wyłącznie prac, ale także świadczą usługi towarzyskie. Roboty są coraz częściej stylizowane na ludzi, przez co w najbliższej przyszłości, może dojść do takiej sytuacji, że człowiek nie będzie wiele różnił się od maszyny. Oczywiście to nadal odległa przyszłość, ale na pewno idziemy w tym kierunku o wiele szybciej, niż w ostatnich latach.

Gdzie kończy się nauka

Jakby na to nie spojrzeć, to nauka rzeczywiście potrafi nas zaskoczyć. Oczywiście postęp technologiczny objawia się tutaj między innymi poprzez ulepszanie robotów do takiego stopnia, że stają się one technologicznie bardzo zaawansowanym tworem. Na pewno użytkowanie robota jako partnerki do towarzystwa, nie jest dzisiaj mile widziane, ze względu na kontrowersje jakie wzbudza sam pomysł, ale mimo wszystko zalążki takiego działania już dzisiaj są widoczne.Zmiany tego typu są jednak bardzo kontrowersyjne, co wywołuje wiele sprzecznych dyskusji, gdzie często przeciw takiemu działaniu jest środowisko ludzi, którzy cenią sobie pewne zasady moralne. Naukowcy jednak mimo sprzeciwów, nie zamierzają się zatrzymywać, ponieważ postęp, może w przyszłości zostanie zaakceptowany przez ludzi. Do tego czasu minie jednak sporo lat, zanim ludzie w pełni zaakceptują takie pomysły i w pełni dadzą przyzwolenie na tego typu możliwości.

Uczłowieczony robot

Oczywiście robot nadal pozostaje lalką, więc nadawanie mu typowo erotycznych cech, wydaje się tylko próbą wzbudzenia zainteresowania takimi maszynami. Oczywiście panowie jak najbardziej są ciekawi, co z tego wyniknie, ponieważ taki robot może być bardzo uniwersalny. Należy pamiętać, że nie jest to jednak produkt dostępny dla szerszej widowni, ponieważ jego cena sprawia, że rozmawiamy jedynie o gadżecie, na który mogą sobie pozwolić nieliczni ludzie.Pomimo faktu, że mamy tutaj do czynienia z robotem, widać wyraźnie, jak bardzo poszczególne modele przypominają wyglądem normalną kobietę. Z daleka ciężko jest rozpoznać, że mamy do czynienia z robotem, więc na pełny realizm przyjdzie jeszcze sporo poczekać. Warto zauważyć, że tego typu roboty towarzyskie, nadają się do wielokrotnego użytku, co z pewnością może cieszyć entuzjastów takiego rozwiązania.

Nauka chce się rozwijać

Trzeba powiedzieć jasno, że naukowcy chcą iść dalej w tym co robią, do momentu, gdy zbliżą się do niebezpiecznej granicy. Oczywiście jakby na to nie patrzeć, jest to jednak poważna sprawa, ponieważ w przyszłości może to zmienić podejście do życia ludzi. Trzeba mieć tylko nadzieję, że taka lalka nie wpłynie w żaden sposób na życie normalnej rodziny.Technologia będzie się rozwijać, ale pamiętajmy robot nie jest w stanie w żaden sposób zastąpić prawdziwej partnerki. Nie należy więc od tego wynalazku oczekiwać cudów, to jedynie ciekawostka dla tych, którzy lubią nowości z świata nauki.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij