Kryptowaluty w nowej formie

Na pewno dzisiaj coraz częściej mówi się o krypto walutach, które na dobre zdominowały rynek, także ten internetowy. Trzeba przyznać, że kopaczy tego typu waluty, jest coraz więcej i każdy ma nadzieje, że najnowsze rozwiązania z czasem osiągną wysokie wartości. Oczywiście jeśli dobrze śledziliśmy losy BitCoina to na pewno pamiętamy, że na samym początku waluta była praktycznie bez wartości.

Wszystko zmieniło się z czasem i w bardzo krótkim okresie czasu, BitCoin urósł do gigantycznych wartości. Nic więc dziwnego, że młodzi ludzie, widzą w tym wszystkim przyszły potencjalny zysk. Nikt jednak nie daje nam gwarancji, że nowy BitCoin rzeczywiście będzie tak samo popularny jak jego poprzednik. Mimo to należy patrzeć w przyszłość i jeśli tendencja się utrzyma, to na pewno bieżący rok, będzie z spod znaku BitCoina.

Nowa możliwość zarabiania

Krypto-waluta to przede wszystkim znak naszych czasów, pokazujący, jak duży wpływ na życie ludzi ma technologia czy internet. Oczywiście taki rozwój powoduje również zagrożenia. Należy zwrócić uwagę na to, że osób wydobywających BitCoiny jest dzisiaj ponad kilka miliardów użytkowników. Jeśli zsumujemy wszystko, okaże się, że generują oni naprawdę dużą moc obliczeniową komputerów, a jednocześnie wydobywanie wirtualnej waluty, przekłada się przede wszystkim na zużycie energii.Osoby zajmujące się tego typu działaniami, są w stanie łącznie wygenerować zużycie energii w takim stopniu jak 159 państw razem wziętych. Pokazuje to także skalę tego problemu i że nowoczesność, nie zawsze jest taka korzystna dla wszystkich.

Każdy widzi potencjał

Mimo wszystko proces kopania waluty, nadal odbywa się z udziałem wielu ludzi. Niektórzy pewnie nawet nie są świadomi tego, że wpływają w znaczący sposób negatywnie na środowisko naturalne. Dzisiaj skrypty związane z wydobywaniem wirtualnej waluty, są bezpośrednio przemycane do takiego serwisu jak YouTube. Oczywiście mechanizm działania, polega między innymi na kopaniu waluty, poprzez wyświetlenie reklamy w czasie filmu. Tak naprawdę mało kto jest świadomy tego, że taki proceder ma miejsce.Trzeba przyznać, że jest to bardzo pomysłowe rozwiązanie, pokazujące nam jak wirtualna waluta, może stać się dochodowym narzędziem w rękach świadomych ludzi. Oczywiście YouTube szybko zorientował się i pozbył się złośliwych skryptów, ale mim wszystko niedosyt pozostał i pokazał, że pomysłowość ludzi nie zna granic. Na pewno sama strategia wydobywania takiej wirtualnej waluty, sprawia, że ludzie liczą na szybki zysk.

Nie zawsze to zysk

Tutaj jednak jest różnie, wystarczy przecież spojrzeć na podstawowego BitCoina, aby zauważyć, ile stracił on ostatnio na swojej wartości. Popularyzacja wirtualnej waluty, nigdy nie przekłada się w odpowiedni sposób na zyski z niej. Powstają więc inne krypto waluty, które mają za zadanie rozwijać się. Dzisiaj kopanie skupia się przede wszystkim na lepszym wykorzystaniu mocy obliczeniowej poszczególnych maszyn, ale internet również odgrywa w tym procesie określoną rolę.Na pewno kopanie wirtualnej waluty dla wielu osób może wydać się nieopłacalne jeśli porównamy zarobki wraz z energią jaką zużyjemy, aby taki wynik uzyskać. Wszystko się może zmienić z czasem, dlatego kopacze wierzą, że kiedyś osiągną sukces.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij