Czy warto przejść z Magento 1 na Magento 2?

Czy warto przejść z Magento 1 na Magento 2?

W listopadzie 2018 roku kończy się wsparcie techniczne dla sklepów działających na platformie Magento 1 z dedykowanym hostingiem Magento. W związku z tym wiele osób zastanawia się nad tym czy i kiedy przejść na oprogramowanie Magento 2. Czy taka migracja się opłaca i czy sklep będzie mógł działać na dotychczasowym serwerze?

Weź pod uwagę kwestie bezpieczeństwa

Zastanawiając się czy przenieść swój sklep na Magento 2 trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Ze względu na to, że wsparcie dla Magento 1 niedługo się skończy, również nie będą dostępne kolejne łatki bezpieczeństwa, które dla sklepu internetowego są niezbędne. W związku z tym sklep na Magento 1 będzie narażony na cyberataki. Wiąże się to z możliwością wykradzenia danych twoich klientów, także tych dotyczących płatności.

Sklep, który nie jest odpowiednio chroniony traci na swojej wiarygodności, a twoi klienci szybko znajdą sobie bezpieczniejsze miejsce do robienia zakupów, jeśli spotkają się z przykrymi konsekwencjami cyberataku. Zatem straci się na tym podwójnie. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że w stosunku do pierwszej wersji oprogramowania, najnowsze posiada mechanizm Composer, dzięki któremu łatki bezpieczeństwa są testowane zanim zostaną wdrożone.

Hosting Magento – Magento 2 może pracować na dotychczasowym dedykowanym serwerze

Migracja wszystkich danych na platformę Magento 2 wymaga czasu i umiejętności dostosowania kodu strony do wymagań nowszej wersji. Wymaga to współpracy z deweloperami, którzy dokonują wdrożeń i udostępniają hosting Magento. Jeśli chodzi o sam serwer, to sklep może działać w ramach dotychczasowego hostingu Magento i powinien dzięki odpowiedniej konfiguracji działać przynajmniej tak szybko jak do tej pory, a nawet nieco szybciej. Niemniej jednak warto przy wdrożeniu Magento 2 przejść na lepszy serwer. Magento 2 hosting może przyspieszyć działanie sklepu internetowego oferując lepsze dopasowanie do jego potrzeb.

Magento 2 hosting – możliwość rozbudowywania modułów i aktualizacji

Wdrożenie Magento 2 pozwalają na skorzystanie z jeszcze bardziej wyspecjalizowanych rozszerzeń przygotowanych specjalnie dla nowej wersji otwartego oprogramowania. Po tym jak wygaśnie wsparcie dla Magento 1 nie będzie można już aktualizować swoich modułów, co sprawi, że sklep będzie miał przestarzałe ustawienia i z czasem pozostanie w tyle za konkurencją. W konsekwencji również możliwości w kwestii uzupełniania sklepu o kolejne moduły dla Magento 1 się skończą, a poza tym ze względu na brak wsparcia i możliwości naprawy błędów przez twórców oprogramowania, użytkowanie go stanie się bezcelowe.

Z tego względu przejście na Magento 2 skłoni również do przeanalizowania treści i wyglądu strony. Przeniesienie sklepu w pierwotnym kształcie wizualnym na nową platformę jest niemal niemożliwe. Magento 2 hosting stwarza szansę na odświeżenie wyglądu strony, co z pewnością docenią stali i nowi klienci, jeśli przeprowadzone zostanie z rozmysłem. Będzie to możliwość zrezygnowania z rozbudowanych modułów, powodujących niejednokrotnie zawieszanie się strony, a więc niemożność zachowania efektywności Magento hostingu.

Migracja z Magento 1 na Magento 2 dobrym posunięciem

Jeżeli indeksowanie na stronie nie jest takie, jak być powinno, to znak, że nie należy się zastanawiać i dokonać migracji z Magento 1 na Magento 2. W sytuacji, gdy dochodzi do zakleszczenia transakcje nie mogą być dokończone, gdyż Magento 1 nie ma odpowiednich narzędzi by poradzić sobie z taką sytuacją i dochodzi do awarii serwera w ramach Magento hostingu. Natomiast w Magento 2 dostępny jest CLI Tools do Magento 2, który pozwala na czyszczenie cache, włączanie i wyłączanie modułów, a także reindeksowanie. Zapewnia to płynność działania strony i niweluje ryzyko jej zawieszania się.

Dostęp do modułów Magento obejmuje również rozszerzenia SEO, ułatwiające pozycjonowanie strony poprzez integrację z blogiem na WordPressie. Jednak z czasem brak dostępu do aktualizacji spowoduje, że również na tym polu zaczną się trudności. Zatem przejście z Magento 1 na Magento 2 mimo konieczności poniesienia kosztów wdrożenia, wydaje się sensownym posunięciem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij