Pułapka na użytkownika

W dobie coraz szybszego rozwoju technologicznego, internet staje się dla wielu ludzi podstawowym źródłem informacji. Warto zauważyć, że sieć internetowa rządzi się własnymi prawami, użytkownik w internecie może znaleźć bardzo wiele ciekawych programów, a nawet filmów, które można oglądnąć.

Oczywiście w takim miejscu jak internet trzeba uważać, ponieważ dzisiaj bezproblemowe pobranie pliku, nie zawsze okazuje się możliwe. W wielu przypadkach, gdy chcemy pobrać ważny plik, pojawia się informacja, że dany materiał jest dostępny tylko dla zarejestrowanych osób. W wielu przypadkach, taki niewinny napis, może stać się przyczyną naszych problemów, zwłaszcza jeśli nieświadomi zagrożenia postanowimy się zarejestrować. Wiele stron kusi bardzo niskimi opłatami, gdzie mamy dostęp do wielu różnych plików, za które musielibyśmy zapłacić o wiele więcej pieniędzy.

Zachęta dobrym haczykiem na klienta

Użytkownik zachęcony taką niską opłatą dokonuje rejestracji, poprzez wysłanie SMS-a. W odpowiedzi zawsze przychodzi kod zwrotny, który musimy wpisać w odpowiednią rubrykę, ale pomimo wpisania materiał filmowy nie odpala się, a z naszego konta komórkowego zniknęła prawie cała kasa. Niestety dzisiaj świadomość ludzi o zagrożeniach płynących z internetu, jest bardzo mała, przez co użytkownicy, bardzo często padają ofiarą sprytnych oszustów, którzy zwyczajnie wykorzystują niewiedze lub brak umiejętności danej osoby.

Warto dodać, że nie chodzi tu tylko i wyłącznie o materiały nielegalnie udostępnione w sieci, ale także inne rzeczy, które są na co dzień legalne. Oszuści są naprawdę sprytni, ponieważ starają się oni wyciągnąć od użytkownika odpowiednie korzyści finansowe, nie dając tak naprawdę w zamian nic.

Wyłudzanie informacji

Co więcej, podczas wejścia na taką podejrzaną stronę, możemy przekonać się, że jest ona w stanie wyłudzić sporo informacji o samym użytkowniku, nie wspominając o danych znajdujących się na komputerze. W taki sposób możemy stracić o wiele więcej pieniędzy i cennych rzeczy, zwłaszcza jeśli najważniejsze hasła do banku, trzymamy na laptopie. Tego typu nowoczesne zagrożenia istnieją i należy z tym walczyć.

Pamiętajmy, że nawet dobrze zabezpieczony komputer, nie jest dostatecznie dobrze chroniony, ponieważ tego typu zabezpieczenia nie stanowią zagrożenia dla dobrego hakera. Wystarczy, tylko aby osoba dobrze znała się na programowaniu, aby była w stanie wyciągnąć najważniejsze dane z komputera.

Unikajmy kłopotów

Warto więc dobrze zastanowić się, zanim wejdziemy na jakąkolwiek nieznaną stronę. Pamiętajmy, że internet bardzo mocno się zmienił i dzisiaj mało kto udostępnia coś za darmo, zwłaszcza jeśli mówimy o produktach typowo komercyjnych, za które w rzeczywistości zawsze trzeba zapłacić. Nawet niska cena i ładnie wyglądająca strona nie powinny zachęcać nas do odwiedzenia takich miejsc, ponieważ możemy w ten sposób naprawdę wiele tracić. Dobrze jest uniknąć problemu, zanim wystąpi, dlatego w dobie technologii, użytkownik powinien poruszać się tylko po tych stronach, które są sprawdzone i bezpieczne.

Pamiętajmy w internecie, nic nie jest za darmo, dlatego, jeśli ktoś usilnie chce uzyskać nasz numer telefonu, to powinno to wzbudzić nasze podejrzenia i powinniśmy od razu opuścić taką stronę. Po co ryzykować, skoro możemy pozostać bezpieczni i nie kusić losu. Tylko przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności możemy być pewni, że nasze dane bankowe są bezpieczne i że nikt postronny nie jest w stanie wyciągnąć poufnych informacji z naszego komputera. Warto zachować maksimum bezpieczeństwa, podczas przeglądania internetu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij