Taborety, czy krzesła – co wybrać do małej kuchni?

Duża przestrzenna kuchnia jest marzeniem wielu osób. Jednak najczęściej zamiast dużej kuchni mamy małą „klitkę”. Urządzenie jej do łatwych nie należy i jest swoistym zadaniem logistycznym, któremu niejednokrotnie trudno podołać. Otóż kuchnia powinna być funkcjonalna, ale jednocześnie dobrze się prezentować, co może być bardzo trudne. Po wyborze mebli stajemy przed dylematem, czy wybrać krzesła czy taborety kuchenne.

Krzesła czy taborety? – gdy liczy się funkcjonalność

Cóż wielu z nas ma małą kuchnię i gdy już znajdzie odpowiedni komplet mebli, to musi też pomyśleć o tym, na czym siedzieć. Wiadomo duże hokery absolutnie się nie sprawdzą, gdyż po prostu się nie zmieszczą. Zatem pozostają tylko krzesła albo taborety kuchenne. Biorąc pod uwagę funkcjonalność zdecydowanie lepszym wyborem są taborety. Warto tutaj zauważyć, że taboret kuchenny zajmuje bardzo mało miejsca i można go schować nawet pod stołem, co w przypadku krzesła nie jest możliwe. Jeżeli do naszej kuchni nie zmieści się nawet mały stół, to możemy zdecydować się na składany blat. Zatem po przygotowaniu posiłku można rozłożyć blat dostawić do niego taborety kuchenne i spokojnie zjeść posiłek.

Krzesła czy nowoczesne taborety kuchenne? – walka na design

Choć taboret pochodzi z Francji, czyli kraju który kojarzy się z elegancją, to bądźmy szczerzy taborety raczej z takimi meblami jeszcze nie tak dawno temu się nie kojarzyły. Słowo taboret przywodzi na myśl niekształtne, proste meble, które nie zachwycają. Owszem tak było w latach 90-tych. Obecnie nowoczesne taborety kuchenne dostępne są w wielu kolorach wzorach, a także kształtach. Zatem bardzo łatwo dopasować je do każdej aranżacji kuchni. Dla miłośników klasyki polecane są drewniane modele, z kolei amatorzy oryginalności mogą zdecydować się na taborety z PCV, które dzięki niezwykłej plastyczności pozwala na stworzenie unikatowych kształtów, wzorów i tłoczeń. Oczywiście krzesła są również dostępne, jednak przez ich wielkość nie sprawdzą się do małych kuchni. Nie zawsze można je wsunąć pod blat, w przeciwieństwie do taboretów.

Krzesło czy taboret kuchenny? – gdy liczy się cena

Aranżując kuchnię nie zawsze mamy duży budżet. W przypadku małych pomieszczeń niejednokrotnie trzeba zdecydować się na meble w zabudowie, gdyż inne po prostu nie pasują, a jak wiadomo meble na wymiar do najtańszych nie należą. Dlatego, gdy pozostaje nam aranżacja kąciku jadalnianego, to dosyć często okazuje się, że budżet jest już naprawdę mały. Dlatego wydaje się, że najlepiej wybrać taborety kuchenne. Cena taboretu kuchennego nie jest wysoka i może wynosić nawet 30 zł. Zatem komplet będzie nawet tańszy niż jedno krzesło tapicerowane. Jednak, gdy dojdzie już do zniszczenia tapicerki, to zdecydowanie tańsza będzie wymiana taboretów, bądź też wymiana samej tapicerki.

Krzesło czy taboret kuchenny – który łatwiej się czyści?

Gotowanie czy jedzenie często wiąże się z powstawaniem plam, szczególnie w małej kuchni. Jak wiadomo czyszczenie ich do najprzyjemniejszych czynności nie należy, a mając dzieci, pracy jest dwa razy więcej, gdyż kochają się brudzić. Dlatego warto zastanowić się czy lepiej wybrać krzesło, czy może taboret kuchenny, jeśli zależy nam na łatwym i szybkim czyszczeniu. Biorąc pod uwagę tylko powierzchnię, to jak wiadomo zdecydowanie łatwiej czyście się taboret kuchenny. Warto również wziąć pod uwagę trwałość materiału. Tutaj ogólnie możemy przyznać remis, gdyż wszystko zależy od tego, z jakiego materiału krzesło lub taboret są wykonane. Najtrudniej utrzymać w czystości materiałową tapicerkę. Z kolei najłatwiej wyczyścić taboret drewniany czy też plastikowy.

Porównując taborety kuchenne i krzesła można zauważyć, że do małej kuchni dobrze sprawdzą się taborety. Ich zaletą jest nie tylko fakt, że można je łatwo schować czy zmieścić pod stołem lub blatem, ale również cena, gdyż zazwyczaj ma się ograniczone środki. Oczywiście trzeba zastanowić się nad wygodą. Wbrew pozorom taboret może być równie wygodny jak krzesła, pomimo tego, że nie posiada oparcia. Jeżeli przeszkadza fakt, że taboret nie posiada oparcia, to można oprzeć go o ścianę. Na uwagę zasługuje również, że można wybrać model składany, który można schować w kuchennym regale i wyciągnąć, kiedy przyjdą do nas niezapowiedziani goście.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij