Wysoki ping poważne utrudnienie

Świat technologii cyfrowych prowadzi nas do coraz ważniejszego rozwoju. Jeśli wspominamy o możliwościach rozwoju łącza, to na pewno temat ten jest dzisiaj bardzo aktualny i jak najbardziej na czasie, zwłaszcza jeśli sami posiadamy łącze internetowe w naszym mieszkaniu. Oczywiście internet umożliwia nam nie tylko pracę, ale i rozrywkę.

Mowa oczywiście o różnorodnych grach online, gdzie za pośrednictwem internetu, możemy rozgrywać wirtualne mecze z naszymi znajomymi lub zupełnie obcymi osobami. Jeśli chcemy pograć w bardziej dynamiczne gry zespołowe, to aby to zrobić i grać w miarę komfortowo, potrzebujemy dobrego łącza. Chodzi przede wszystkim o zachowanie dobrego pingu.

Duże pingi

W przypadku gracza, wielkość tego parametru, powinna być jak najmniejsza, ponieważ im mniejszy ping, tym szybszy czas reakcji na działania innego gracza. Jeśli mamy bardzo wysoki ping, to wszystkie nasze działania dzieją się z dużym opóźnieniem, przez co możemy zapomnieć o komfortowej grze w sieci. Warto więc mimo wszystko przestawić się na właściwy internet, który jest w stanie zaoferować nam dużą prędkość pobierania, co sprawdza się w przypadku, gdy musimy zaktualizować grę lub pobrać dodatkowe mapy, bez których rozgrywka na wybranym serwerze jest po prostu niemożliwa z uwagi na wspomniane braki.Należy mieć świadomość, że za czasy ping nie odpowiada prędkość naszego łącza w downloadzie, ale także uploadzie. Najlepiej jest, aby obie wartości, były w miarę do siebie zbliżone, dzięki czemu jesteśmy w stanie zachować w miarę. Dopasowanie parametrów ma znaczenie, jeśli chcemy mieć jak najmniejsze opóźnienie między wysyłaniem danych z naszego komputera, a ich zwrotem. Oczywiście sygnał internetowy, możemy z powodzeniem porównać do impulsu elektrycznego lub świetlnego.

Poprawiamy warunki łącza

Ping musi być niski, ponieważ tylko wtedy, można mówić o naprawdę przyjemnej grze za pośrednictwem sieci. Słaby internet nie radzi sobie z odbieraniem danych, pomimo poprawnego wysyłania, przez co wspomniane pakiety, zostają utracone i może w ten sposób pogorszyć się ogólna jakość przesyłanych danych. Niestety na to wszystko, tak naprawdę nie ma żadnej reguły, wiele zależy od środowiska naszej sieci, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy w stanie przewidzieć, ile nasza sieć jest w stanie zrobić.W tego typu rozwiązaniach możemy pokusić się o przetestowanie wielu różnych konfiguracji. To ważne podejście, ponieważ w ten sposób, możemy poprawić funkcjonowanie naszego internetu, bez konieczności jego przyspieszenia u operatora. Oczywiście w wielu przypadkach tego typu zabiegi nie sprawdzają się, ale mimo wszystko warto spróbować.

Internet można zwiększyć

Ponieważ internet wciąż się rozwija, nadal szuka się możliwości zapewnienia krótszych czasów ładowania i zmniejszenia pingu, do minimalnych wręcz skrajnych wartości, które nie są odczuwalne w żaden sposób podczas internetowej rozgrywki. Trzeba więc nieco eksperymentować z łączem, aby faktycznie znaleźć konkretne rozwiązanie, na załatwienie takiego problemu.W praktyce zawsze możemy zapłacić więcej pieniędzy operatorowi i zwiększyć możliwości samego łącza pod warunkiem, że w naszej miejscowości, znajduje się odpowiednio silny nadajnik przesyłowy, który umożliwi nam odbieranie większych prędkości. Jak więc sami widzimy, czasy się zmieniają, dzisiaj komfortowa gra na internecie jest możliwa i trzeba z takich możliwości korzystać. Łącza się rozwijają i zwiększają możliwości i warto już dzisiaj dostosować się do wspomnianych zmian.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij