IPhone 8 – czy zdeklasuje poprzedników?

Apple to bardzo szczególna firma. Przez wiele lat wyznaczała trendy i redefiniowała pojęcie technologii. W naszym kraju jeszcze kilkanaście lat temu osoby ze sprzętem tej firmy były uważane za dziwaków. Jeszcze kilka lat temu panowało powszechne przekonanie, że produkty firmy Apple nie są z niczym kompatybilne i nie opłaca się kupować tego sprzętu. Dzisiaj coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na produkty tej firmy i chętnie z nich korzysta.

Klienci cenią sobie oprócz dobrej jakości, także estetykę sprzętu, która jest na naprawdę wysokim poziomie. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy Apple jest Iphone. Telefon, który został pokazany światu 29 czerwca 2007 roku jest chyba najbardziej znanym telefonem w ogóle.

Od swoich początków przeszedł dużą ewolucję. Zmieniały się kształty, możliwości, ale pozostała koncepcja, która dla wielu jest tym, co w Iphonie jest najważniejsze.

Wyjątkowość Iphona

iPhone jest telefonem specyficznym. Przede wszystkim warto zauważyć, że liczba modeli jest stosunkowo mała w stosunku do innych producentów. W sprzedaży jest raptem 5 Iphonów, co w porównaniu z innymi firmami jest naprawdę małą ilością.

Warto zauważyć także, że prawie połowa z tych telefonów to po prostu rozszerzenie wersji podstawowej. Fakt, że telefony się świetnie sprzedają pokazuje tylko jak bardzo są to uniwersalne urządzenia i jak bardzo odpowiadają potrzebom każdego użytkownika.

Iphone to telefon wyjątkowy. Nie chodzi tylko o jego niezawodność czy kompatybilność z innymi sprzętami. Można powiedzieć, że to telefon z duszą. Nowe modele wcale nie deklasują starszych, a telefon może dobrze się sprawować nawet kilka lat po premierze.

Iphone 8

Za niedługo, bo we wrześniu, będziemy świadkiem prezentacji nowego Iphona- Iphone 8. To bardzo ważne wydarzenie w świecie urządzeń mobilnych. Co ciekawsi czytelnicy na pewno są świadomi jak bardzo internet wrze od wiadomości o tym telefonie oraz od spekulacji jak telefon będzie wyglądał, ile będzie kosztował, jakie będą jego możliwości.

Informacje są ze sobą bardzo często sprzeczne, co sprawia, że tak naprawdę bardzo mało wiemy o tym telefonie. Pojawia się pytanie jaki będzie to telefon. Czy deklasuje on poprzedników. Pamiętajmy, że w tym roku świętujemy 10-lecie istnienia Iphona. Apple specjalnie na tą okazję może przygotować coś specjalnego.

Iphone 8 na pewno będzie krokiem naprzód. Na pewno będzie przeskokiem w stosunku do Iphone 7, który nie za dużo wprowadzał nowości w stosunku do Iphona 6. Ten ostatni raczej zostanie zdeklasowany w momencie wejścia na rynek 8 generacji. Może zostać uznany za przestarzały, szczególnie, że będzie to edycja o dwie starsza od najnowszego.

Ciekawa będzie rola Iphona SE, który jest modelem specjalnym. Łączy sobie klasyczny wygląd Iphone 5s z podzespołami Iphone 6s. W momencie premiery był bardzo chętnie kupowany. Polscy klienci na pewno pamiętają sytuacje, gdzie w zasadzie ciągle trzeba było czekać na nową dostawę, gdyż telefonu po prostu brakowało.

Wciąż pozostaje to pozycja najbardziej przystępna cenowo, więc jeżeli nie zostanie wycofany ze sprzedaży, lub jeżeli nie zostanie wprowadzona jego nowa wersja, wyjście nowego modelu nie powinno mu specjalnie zagrozić. Iphone 7 powinien ciągle dobrze się sprzedawać, analogicznie do sytuacji, w jakiej znajduje się teraz Iphone 6.

Nowe technologie

Apple ma tendencje do wprowadzania nowych technologii. Pogłoski głoszą, że Iphone 8 będzie ich pełny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie zmienienie wyglądu telefonu. Iphone 8 ma bowiem być praktycznie cały szklany.

Wyodrębniony przycisk home ma zostać całkowicie zlikwidowany, a ekran ma stanowić całą powierzchnię przedniej części telefonu. Niektórzy komentatorzy boją się jednak dostosowania tego do systemu iOS i wskazują, że nie wszystko może działać dobrze w takiej konfiguracji.

Klientom pozostaje być dobrej myśli. Apple nie zalicza wielu wpadek, a jeżeli zalicza (jak np. Iphone 5c), nie są one spektakularne, a przez wielu nawet akceptowalne. Premiera już we wrześniu, warto czekać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij